Remont bez stresu - jak sobie z nim poradzić i osiągnąć upragniony efekt końcowy

Gdy myślicie o remoncie, czy też słysząc słowo "remont", już czujecie przypływ stresu? Mąż nagle chowa się w piwnicy, a kot ukrywa się pod sofą? Remont to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń życiowych. Jednak jako osoba mająca do czynienia z tym na co dzień, mam kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Wam uniknąć najbardziej stresujących sytuacji.

wakacje od remontu, wypoczynek

1# Wyjechać na wakacje i wrócić na gotowe!

Marzycie o tym, aby wyjechać na wakacje i wrócić do gotowego mieszkania? Niestety, zaufanie zdobywa się latami. Na ile możecie zaufać wykonawcy z polecenia oraz projektantowi z nadzorem, że wszystko zostanie dopilnowane? Zaufanie do zespołu remontowego to sprawa kluczowa. Najważniejsze to wybrać solidnych specjalistów, bo nawet najbardziej zaplanowane wakacje podczas remontu mogą zamienić się w telefoniczny maraton.

remont,fachowiec przy remoncie,stres podczas remontu

2# Fachowiec tylko z polecenia?

Często polecam i sama jestem polecana jako projektant wnętrz. Jednak nie polegajcie jedynie na jednej opinii. To, co sprawdziło się u kogoś innego, może okazać się niewłaściwe dla Was. Wybierając fachowca, sprawdźcie kilka opinii i zorientujcie się, czy ich styl i podejście pasują do Waszych oczekiwań.

stres podczas remontu,jak uniknąć stresu przy remoncie

3# Nie planujcie projektu wnętrz na ostatnią chwilę

Jeśli marzycie o nowym mieszkaniu na grudniowe święta, zacznijcie planować remont wcześniej niż we wrześniu. Planujcie z wyprzedzeniem, dowiedzcie się, ile czasu zajmie wykonanie projektu wnętrz, ile trzeba poczekać w kolejce u projektanta i wykonawcy. Brak czasu generuje pośpiech, a pośpiech to przyjaciel stresu.

4# Rozmawiajcie i zapisujcie ustalenia

Komunikacja jest kluczowa. Jeśli są nowe ustalenia, zapiszcie je i potwierdźcie e-mailem lub SMS-em. To uniknie nieporozumień i pomoże później w razie wątpliwości.

Układ funkcji salonu z kuchnią

5# Checklista przy remoncie wnętrz

Remont to szereg ustaleń z różnymi branżami. Zróbcie listę rzeczy do ustalenia, uzgodnienia, sprawdzenia. To pomoże utrzymać kontrolę nad procesem i uniknąć niedomówień.

remont,stres podczas remontu,razem

6# Stres może działać mobilizująco

Dobra wiadomość – stres nie zawsze musi być negatywny. Może działać mobilizująco. Zamiast się denerwować, wykorzystajcie tę energię do działania i rozwiązania trudnych sytuacji. Zmiana perspektywy może znacząco wpłynąć na to, jak postrzegamy stres.

Pamiętajcie, że remont to proces, a my razem możemy uczynić go znacznie łatwiejszym. Stresujcie się mniej, planujcie z głową, a efekty Waszego wysiłku z pewnością przerosną oczekiwania.

Jeśli macie pytania lub potrzebujecie pomocy z projektem wnętrz, śmiało piszcie na biuro@nelajust.pl

Oferta jest ZAWSZE darmowa i niezobowiązująca

Udostępnij wpis na: