Pracownia architektury wnętrz NELA JUST - nie tylko pasja

Nela Just Architekt Wnętrz

Krótka historia Neli - początek

Firma NELA JUST architektura wnętrz istnieje na rynku od 2017 roku. Siedziba pracowni mieści się w malowniczej miejscowości Cisiec w Beskidzie Żywieckim. Otoczenie przyrody sprzyja pracy nad projektami oraz pobudza kreatywność. Kameralne środowisko umożliwia korzystanie z indywidualnego doradztwa lokalnych wykonawców i najlepszych dostawców. Właścicielką pracowni jest bardzo oddana swej pracy pasjonatka architektury – Nela Just. O tym, że zostanie panią architekt wiedziała odkąd zaczęła uczęszczać do Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej.

Jej praca, to również jej korzenie, bo miłość do wnętrz odziedziczyła po swoim ojcu, który przez około 20 lat pracował jako budowlaniec. Dlatego dzieciństwo Neli to rosnące wraz z nią domy. Zna ten proces od podszewki, stąd w niej ta głęboka wrażliwość oraz przenikliwość w rozumieniu potrzeb swoich klientów.

 

Architektura, inspiracje i doświadczenie

Lata spędzone na studiach w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na kierunku architektura wnętrz tylko rozwinęły jej wyobraźnię, kreatywność i przekonanie, że będzie tworzyć niebanalne przestrzenie. Jak sama mówi:

"Na studiach poznałam wielu ciekawych ludzi, z którymi kontakt utrzymuję do dziś. Brałam udział w interesujących wydarzeniach i konkursach. Wspominam ten okres jako największy rozkwit mojej kreatywności i otwarcia się na nowe wyzwania."

Nela to indywidualistka, która czuła, że jej celem jest własna firma i marka. Zawsze chciała pozostawiać po sobie wnętrza – osobiste wizytówki. W realizacji tego pomysłu pomogło jej doświadczenie nabyte podczas licznych praktyk i pracy w biurze projektowym Wiewióra&Golczyk Architekci, w którym obejmowała stanowisko architekta wnętrz. Realizowała w niej projekty budynków mieszkalnych, kawiarni, restauracji, sklepów a także większe zlecenia jak np. Amfiteatr w Żywcu.

"Po 3 latach spędzonych u boku najlepszych projektantów i architektów jak Maciej Wiewióra, Dorota Kruczyńska Herzyk, Magda Żuławska, czy Marek Pietraszko (oraz wielu innych) postanowiłam, że przyszedł czas na rozwinięcie skrzydeł – wspomina Nela. – Ciężko było odejść…"

 

Nela i NELA JUST architektura wnętrz

Początki bywają trudne, ale ten etap Nela ma już za sobą. Już po pół roku od otwarcia biura projektowego NELA JUST architektura wnętrz, firma cieszyła się dużym powodzeniem i licznymi, zadowolonymi ze współpracy klientami, których grono wciąż rośnie. A właśnie to dla Neli i jej pracowni projektowej jest najważniejsze, bo czy może być coś lepszego od radości innych na widok wymarzonego domu, pokoju, restauracji, czy biura? W dzieciństwie obserwując ojca, Nela nauczyła się, że istotny jest nie tylko efekt końcowy pracy, ale także fundamenty. Dlatego rozmawia ze swoimi klientami, słucha ich i troszczy się o to, żeby zachwycający był nie tylko finał, ale i początki

"Myślę, że rozmowa z klientem i zrozumienie jego potrzeb jest bardzo ważne. Jak również wytłumaczenie procesu pracy przy każdym projekcie. Widok zaprojektowanej przestrzeni wnętrza to nie tylko ładne obrazki, które mają być efektowne. Jest bardzo dużo dodatkowych dokumentów, rysunków, zestawień, wycen i ustaleń, które są nieodłącznym elementem każdego projektu. To one doprowadzają do szczęśliwego zakończenia projektu cieszącą oko realizacją."

Sekret wnętrz zaprojektowanych przez NELA JUST architektura wnętrz tkwi w tym, że NELA JUST architektura wnętrz to po prostu Nela: pasja, kreatywność, oryginalność i niebanalne podejście do życia.

To teraz porozmawiajmy o Tobie i o Twoim wnętrzu.