Proces projektowania

Rozmowa

Jest to nasz pierwszy kontakt, dlatego staram się rozpoznać Twoje potrzeby i preferowaną stylistykę. Wypełnienie ankiety pomaga sprecyzować podstawowe wymagania, ale nie jest to jedyna wytyczna. Przede wszystkim musimy się poznać.

Inwentaryzacja

Spotykamy się na budowie, gdzie dokonuję szczegółowej i dokładnej inwentaryzacji wnętrza z rzeczywistości. Dzięki inwentaryzacji uzyskuję precyzyjne wymiary, które są podstawą każdego projektu. Na terenie Żywca, Bielska-Białej i okolic wykonuję inwentaryzacje w cenie projektu. W przypadku projektów z dalszych rejonów cena za dojazd ustalana jest indywidualne bądź wliczana w cenę projektu.

Funkcja

Wykonuję przynajmniej dwie propozycje układu ergonomicznego wszystkich projektowanych pomieszczeń. Przedstawione są rzuty pokazujące układ mebli bądź ewentualne zmiany ścianek działowych. Całość przesyłana jest do Ciebie drogą elektroniczną. Na tym etapie zapadają ważne decyzje, które mają wpływ na dalszy etap pracy.

Koncepcja

Określenie preferowanej estetyki wnętrza, dobranie schematu kolorów, zaproponowanie wyposażenia, wybieranie podstawowych materiałów, opracowanie oświetlenia, określenie rodzaju posadzek oraz ścian. Wszystko jest wybieranie spośród setek możliwości, pod kątem funkcji, jakości i Twojego budżetu.

Wizualizacje

Realistyczne wizualizacje, które prezentują koncepcję, są nieodłącznym elementem procesu projektowego. To dzięki nim przekazuję całą wizję projektu Tobie. Zaproponowane meble i wyposażenie nie jest przypadkowe, tylko od początku do końca przemyślane. Jeśli jest coś, co chcesz zmienić, to w ramach tego etapu to robimy.

Koszty wstępne

Przy wizualizacjach pojawiają się również zdjęcia produktów i wstępne wyceny poszczególnych materiałów i wyposażenia, abyś miał ogólny pogląd na koszty materiałów. Jednak ciągle myślimy o całości budżetu przeznaczonego na wykończenie całego mieszkania.

Część wykonawcza

Najbardziej istotna i odpowiedzialna część pracy projektowej. Dzięki temu z wypracowanej wizji przechodzimy na budowę. Przekuwam dotychczasową pracę na język instalatorów, elektryków, stolarzy, dostawców wyposażenia. Otrzymują oni rysunki wykonawcze łazienki, mebli projektowanych, zestawienia itp. Konsultuję z nimi wykonanie poszczególnych elementy. Podczas przekazania projektu spotykamy się na budowie, aby również wytłumaczyć cały projekt generalnemu wykonawcy.

Kosztorys

Powstaje równolegle z projektem wykonawczym. Zawiera pakiet wycen materiałów, wyposażenia, oświetlenia, jak również informacje co do dostawców. Ostatecznie jest to duża tabela przedstawiająca poglądowe zdjęcie produktu, jego dokładną nazwę, rodzaj, kolorystykę, cenę, ilość. Zwykle proponuję produkty sprawdzonych firm i rzetelnych dostawców, ale nie zamykam się na inne marki.

Wykonawcy, dostawcy

Mogę pomóc przy wyborze firmy wykonawczej oraz dostawców. Jeśli brak Ci sprawdzonych kontaktów, to śmiało mogę polecić kilku specjalistów w danej dziedzinie.

Nadzór autorski

Aby realizacja przebiegła zgodnie z założeniami całego projektu ważne jest, żeby zadbać o nadzór autorski. Jest to kontrola jakości i wykonania prac wykonawców pod kątem zgodności z dokumentacją projektową. Możesz robić ją sam, kontrolując kolejne etapy prac, bądź zdecydować się na projekt wraz z nadzorem autorskim, co oszczędzi wiele czasu oraz niedomówień.