Proces projektowania

Rozmowa

Poznanie potrzeb i preferowanej estetyki Inwestora.
Wypełnienie ankiety pomagającej określić podstawowe założenia projektowe na podstawie wytycznych Klienta.

Inwentaryzacja

Jeden z najważniejszych etapów pracy projektowej. Dzięki szczegółowej i dokładnej inwentaryzacji wnętrza uzyskujemy precyzyjne wymiary, które są podstawą każdego projektu.

Funkcja

Wykonywane są propozycje układu ergonomicznego wszystkich projektowanych pomieszczeń. Tutaj zapadają ważne decyzje, które mają wpływ na dalszy etap pracy.

Koncepcja

Określenie preferowanej estetyki wnętrza, dobranie schematu kolorów, zaproponowanie wyposażenia, wybieranie podstawowych materiałów, opracowanie oświetlenia, określenie rodzaju posadzek oraz ścian. Wszystko wybrane spośród setek możliwości, pod kątem funkcji, jakości i budżetu Klienta.

Wizualizacje

Realistyczne wizualizacje, które prezentują koncepcję są nieodłącznym elementem procesu projektowego. To dzięki nim przekazujemy wizję całego projektu.

Koszty wstępne

Po wykonaniu projektu koncepcyjnego powstaje podstawowy pakiet wycen materiałów i wyposażenia. Na jego podstawie podejmowane są ostateczne decyzje co do projektu wykonawczego i określenia ostatecznego budżetu.

Część wykonawcza

Najbardziej istotna i odpowiedzialna część pracy projektowej. Dzięki temu z wypracowanej wizji przechodzimy na budowę. Przekuwamy naszą dotychczasową pracę na język instalatorów, elektryków, stolarzy, dostawców wyposażenia.

Kosztorys

Powstaje równolegle z projektem wykonawczym. Zawiera pakiet wycen materiałów, wyposażenia, oświetlenia jak również informacje co do dostawców.

Wykonawcy, dostawcy

Pomożemy wybrać firmy wykonawcze oraz dostawców. Dzięki doświadczeniu możemy również polecić kilku specjalistów w swojej dziedzinie.

Nadzór autorski

Aby realizacja przebiegła zgodnie z założeniami całego projektu ważne jest, żeby zadbać o nadzór autorski. Jest to kontrola jakości i wykonania prac wykonawców pod kątem zgodności z dokumentacją projektową.