Porady architekta wnętrz: 7 pomysłów na przechowywanie w pokoju dziecka

7 pomysłów na przyjazne miejsca do przechowywania w pokoju dziecka

Ze względu na zbliżający się nowy rok szkolny pozwólcie, że wam pokażę, jakie są nowe możliwości wnętrz pokojów waszych pociech.

Oto 10 pomysłów, jak wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania w pokoju dziecięcym:

Pokój rodzeństwa z zielenią i czernią

1# Półki na ścianie


Sprawdzą się zarówno płytsze półki na książki, czy obrazki, które dziecko może wymieniać, jak również głębsze d przechowywania książek, czy zabawek.  Możecie również dodać do nich kosze, czy pojemniki. Będzie do dawać efekt większego porządku, a same półki będzie łatwiej odkurzać i utrzymać w czystości.

Pokój dziecka z drewnianym łóżkiem z pojemnikiem

2# Szuflady pod łóżkiem


Wykorzystujcie każdą możliwą przestrzeń nawet tą pod łóżkiem. Są łóżka z gotowymi szufladami lub miejscem na dodatkowy materac (idealny na piżama party). Jeśli łóżko już macie, to dodajcie do nich wysuwane pudełka lub pojemniki na kółkach. To doskonałe miejsce do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów jak np. sezonowe ubrania.

Ładne drewniane łóżka z pojemnikami znajdziecie na www.TartakMeble.pl

Pokój dziecka z organizerem i biurkiem

3# Tablice organizacyjne

Na taką tablicę łatwo znaleźć miejsce na ścianie, drzwiach szafy lub pokoju. Artystyczne dusze będą trzymać w nich kredki, przyczepiać obrazki. Dziewczynki na pewno będą mogły pochować tam biżuterię, a gdy powiesicie ją nad biurkiem to starszaki i nastolatki będą miały miejsce na przybory szkolne czy drobne akcesoria.

Dają dużą frajdę, bo dziecko może samo konfigurować i często zmieniać co tam trzyma.

Chyba najbardziej popularne to te z Ikei w białym i czarnym kolorze.

Pokój dziewczynki z biurkiem i ścianą tablicową

4# Biurka i stoliki z szufladami

Jeśli w pokoju macie miejsce na stolik, wybierzcie model z szufladami lub półkami, w których można przechowywać przybory do pisania, kolorowanki i inne artykuły. Utrzymacie porządku w takiej przestrzeni będzie znacznie łatwiejsze.

Pokój dziewczynki z łóżowym łóżkiem i antresolą

5# Antresola nad lub pod łóżkiem

Możecie kupić gotowe łóżka z antresolami lub zlecić wykonanie takiego u stolarza. Tutaj każda przestrzeń nawet ta na schody może być wykorzystana jako szuflady.

W tym projekcie pokoju zaprojektowałam specjalną antresolę, pod którą można dać dowolne łóżko. Znalazło się tu wiele schowków od tych w schodach, aż po półki od strony łóżka.

Pokój dziewczynki z huśtawką, biurkiem i półkami

6# Ściana magnetyczna

Jeśli macie w domu małego artystę, to ściana magnetyczna, na której można pisać kredą oraz przyczepiać swoje dzieła magnesami będzie idealna.

Sypialnia chłopca z dużą szafą

7# Regały lub szafy do sufitu

Nawet w przypadku niskiego pokoju warto zainwestować w regał lub szafę na pełną wysokość. Będziecie mieć maksymalnie wykorzystaną przestrzeń, łatwiej będzie waszemu dziecku utrzymać porządek. Regały w połączeniu z pojemnikami są świetne do przechowywania zabawek, a gdy dziecko podrośnie z pewnością przyda się na książki.Pamiętajcie, że organizacja i utrzymanie porządku to klucz do maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Zachęć również dziecko do regularnego sortowania i przekazywania niepotrzebnych przedmiotów, aby zachować porządek i zrobić miejsce na nowe zabawki czy ubrania.

Podzielcie się ze mną swoimi realizacjami lub zdjęciami na biuro@nelajust.pl lub w wiadomości na FB lub IG.

Udostępnij wpis na: