Architekt wnętrz poleca: gdzie szukać inspiracji? 5 podpowiedzi

Gdzie szukać inspiracji do aranżacji wnętrz?

Chciałabym podzielić się z Wami pięcioma miejscami, które stanowią prawdziwą kopalnię inspiracji dla projektantów wnętrz.


zdjęcia siatki z ig nela just architektura wnętrz

1# Instagram

Ogólnie wszystkie social media są miejscem gdzie można znaleźć wiele inspiracji, a nawet o nie bezpośrednio poprosić (np. grupy na Facebook'u). Jednak ostatnio (wpis z sierpnia 2023) to Instagram jest jednym z najbardziej obleganych i popularnych mediów. Roi się tam aż od pięknych zdjęć kuchni, ciekawych pomysłów no pokoje dzieci i polecanych lub nie rozwiązań do swoich domów.

To miejsce, gdzie wiele projektantów wnętrz dzieli się swoimi dziełami.

Przeglądając profile na Instagramie, możecie odwiedzić wirtualne przestrzenie stworzone przez utalentowanych projektantów z całego świata. Od minimalistycznych kuchni po kolorowe pokoje dziecięce. Instagram pozwala na odkrycie różnych stylów projektowania.


Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu gdzie dzielę się inspiracjami, ciekawymi rozwiązaniami i nowym spojrzeniem na swoje wnętrza


Pinterest Nela Just architektura wnętrz z galerią inspiracji

2# Pinterest

Bez wątpienia, Pinterest jest prawdziwą skarbnicą inspiracji. Od nowoczesnych salonów po rustykalne sypialnie, Pinterest oferuje nieskończoną liczbę wizualnych pomysłów. Możecie stworzyć własne tablice inspiracji, przeglądać kolekcje innych użytkowników i odkrywać nowe trendy. Z łatwością znajdziecie szereg odpowiedzi po wpisaniu odpowiedniej frazy (również polecam wpisywanie po angielsku np. "white ang beige bedroom").

Poza inspiracjami można znaleźć wiele detali wykończeniowych.

Z tego portalu najczęściej korzystam jako profesjonalistka. Znaleźć tu można też podpowiedzi, filmy i animacje jak dany element wykonać. Sama mam tu swoją bazę inspiracji posortowaną tematycznie - pomieszczeniami. Zachęcam do wykonania własnej.


  Zobaczcie jak to wygląda u mnie


Możecie w ten sposób przygotować listę potrzebnego wyposażenia. Stwórzcie folder o odpowiedniej nazwie np. "wyposażenie salon" i wrzucajcie zdjęcia z linkiem do danego produktu. Banalnie proste! :)

Zdjęcia książek i czasopism wnętrzarskich

3# Czasopisma i książki

Klasyczne czasopisma wnętrzarskie, takie jak np. "Design Alive", "Architektura & Biznes" czy "Dom & Wnętrze", "Dobre Wnętrze", "Elle Decoration", "Weranda", "Czas na wnętrze" nadal stanowią doskonałe źródło inspiracji. Przeglądanie ich stron pozwala na zapoznanie się z najnowszymi trendami, nowościami na rynku mebli i dodatków, a także poznawanie historii projektów innych projektantów.

Niejednokrotnie znajdą się tam dużo bardziej wartościowe treści niż te "darmowe" w internecie. Internet jest masowo zalewany informacjami. W książce czy gazecie znajdziemy konkretne informacje na dany temat.

Z książek polecam również np. Small Living, Architecture NOW!, The Kinfolk Home: Interiors for Slow Living.

Jednak o książkach na temat architektury wnętrz można by napisać całkiem osobny post. Jeśli chcielibyście taki przeczytać napiszcie do mnie! biuro@nelajust.pl

Targi 4 design days zdjęcie

4# Wystawy i targi

Udział w wystawach i targach branżowych to doskonała okazja do spotkania projektantów wnętrz, producentów mebli i innych ekspertów. To również świetny sposób na zapoznanie się z najnowszymi produktami i innowacjami w dziedzinie aranżacji wnętrz. Możecie zainspirować się przygotowanymi specjalnie ekspozycjami, porozmawiać z fachowcami, sprawdzić dany mebel każdym zmysłem (dotykiem, zapachem) i nawiązać cenne kontakty w branży.

5# Życie codzienne i podróże

Zwiedzając różne miejsca, możecie odkryć unikalne style architektoniczne i charakterystyczne elementy dekoracyjne dla danego regionu. Kultura, kolory, tekstury i atmosfera danego miejsca mogą stać się doskonałym punktem wyjścia do stworzenia niepowtarzalnej aranżacji wnętrz.

Również spacerując na codzień można zobaczyć inspirujące zestawienie kolorów. Może to być zestawienie bilbordu z samochodem na parkingu lub kolor nieba i liści jesienią. To zestawienie tekstur, kolorów jest fascynujące i zachęca do eksperymentowania we własnych wnętrzach.


To moje pięć podpowiedzi, gdzie można szukać inspiracji do projektowania wnętrz.

Zainspirujcie się, eksperymentujcie i twórzcie magiczne przestrzenie, które odzwierciedlają Wasz własny styl i osobowość. Pamiętajcie, że wnętrza to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim miejsce, gdzie możemy czuć się sobą!

Podzielcie się ze mną swoimi inspiracjami lub zdjęciami na biuro@nelajust.pl lub w wiadomości na FB lub IG.

Obiecuję - nie gryzę. ;)

Udostępnij wpis na: