Geometria koloru 60

To wnętrze wymagało innego podejścia

Ma być charakter nowoczesny, ale... szarości i betony, to już było i się przejadło.

Dlatego już na wejściu wita wszystkich fototapeta w ostre, geometryczne kształty w intensywnym odcieniu granatu i delikatnych błękitów. Do tego lustro wycięte po kole, proste linie z pionowych frezowań na ukrytych drzwiach, które przechodzą w listwy na suficie i od razu całość nabiera nowoczesnego zarysu.

Naturalna, meandryczna faktura srebrzystego korka, winylowe, dekoracyjne tapety, kolory przytłumionej ciemnej zieleni i granatu w połączeniu z intensywnym odcieniem drewna zagrały pierwsze skrzypce w salonie. 

Do całości geometrycznego, nowoczesnego rysu wnętrz tego domu doszła tektonika różnych brył. Między innymi sufitów podwieszanych z odcięciami w kolorze grafitu, zabudowy kominka ze stali i płytek drewnopodobnych, lakierowanych, grafitowych mebli, czy wpuszczanych lamp.

Obrazy również nie są przesadnie dekoracyjne. Pasują do tych wnętrz swoją powściągliwością w kolorze. Regularne formy przyciągają wzrok swoją kompozycją, kolorem i teksturą.

Całość zaczyna nabierać harmonii i pięknie grać nową muzykę, a to jeszcze nie koniec...

Kuchnia z wyspą, ale nietypową

W kuchni jest uspokojenie kolorów. Dominuje biel i drewno. Głównym punktem jest wyspa, która jest dość nietopowo ulokowana, bo przy ścianie. Do kuchni wejście jest z obu stron, ale aby nie było zbyt dużego widoku na często występujący w kuchni rozgardiasz — decyzja padła na przysłonięcie jej częściowe ścianą. Jednak bardzo płynie przechodzi ona z salonu z ze względu na wykończenie jej strukturalną tapetą winylową.

Łazienka nie tylko dla gości

W tej niewielkiej przestrzeni jest spory prysznic, toaleta, umywalka i miejsce do przechowywania. Częściowo zostało wygospodarowane miejsce pod schodami na tę łazienkę. Zielony intensywny akcent nadal pojawia się, a geometryczne wzory widoczne są na mozaice płytek.

Piętro z niespodzianką

Na piętro prowadzi piękna klatka schodowa z drewnianymi schodami i białą barierką. Ponownie, aby zaskoczyć kolorami w innych wnętrzach, klatka schodowa jest wyciszona w beżach i naturalnym kolorze drewna. I tak w łazience, w której z pewnością można się zrelaksować króluje granat.

Rekreacja dla całej rodziny

Na piętrze czeka niespodzianka dla całej rodziny oraz znajomych. Za pralnią wykończoną w burgundowej ścianie kryje się pokój zabaw. Tam każdy znajdzie coś dla siebie. Rzutki, pianino, drabinka do wspinaczki, stół do tenisa, a może po prostu wypoczynek przy dobrej muzyce w wygodnym fotelu. Można spokojnie podpatrywać, jak dzieciaki grają w gry planszowe.

Pokój uroczej dziewczyny z garderobą

Pokój koniecznie w delikatnym różu jednak, aby przełamać ten cukierkowy charakter, dobrze jest wprowadzić inny kolor. Tutaj postawiliśmy na pomarańcz. Znalazło się miejsce na biurko rosnące wraz z dzieckiem, regały na książki i zabawki. Czymże byłby pokój dziewczynki bez szeregu regałów na zabawki oraz własnej garderoby.

Enklawa rodziców

Sypialnia to nasza ostoja. W niej wypoczywamy po ciężkim dniu. Uspakajamy myśli i przygotowujemy się na nowy dzień. Musi być wygodna i powinniśmy się w niej dobrze czuć.

Udostępnij nasz projekt na: