Mocno zaakcentowane 150

Wnętrza z dużą dozą pozytywnej energii - jak właściciele!

W tym projekcie króluje przede wszystkim przestronność. Zapewniają ją duże przeszklenia oraz salon z otwartym sufitem aż do dachu. Takie rozwiązanie jest korzystne dla zdrowia domowników, ponieważ zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Klientom zależało na nowoczesnym stylu, mającym jednocześnie mocne akcenty koloru. Główny ton nadała tutaj fototapeta oraz uzupełniające dodatki.

Jak zagrać kolorami i materiałami?

W całej aranżacji wnętrz przewija się połączenie drewna w formie naturalnej deski (która była przez cały czas pod znakiem zapytania ze względu na dylemat pomiędzy pięknem drewna, a jego funkcjonalnością), czernią i szarościami w różnej tonacji. Do tego w każdym pomieszczeniu przewija się inny intensywny akcent kolorystyczny. Pojawia się od w formie farby, płytkach, tkaniny na meblach czy fototapety. Dodaje życia i energii całemu wnętrzu.

Funkcjonalna "rzeźba" z małej architektury

W centrum uwagi części dziennej znajdują się schody. Zajmują dużą część tej przestrzeni. Miały być zapraszające, niebanalne dlatego koniecznie musiały posiadać coś w sobie oryginalnego. Zaprojektowaliśmy balustradę stworzoną z cienkich prętów, które swój początek mają już w podłodze. W ten sposób uzyskaliśmy ciekawą geometrię,  lekkość całej konstrukcji oraz bezpieczeństwo nawet dla najmłodszych mieszkańców.

Inny, ciekawy mocny akcent kolorystyczny

Piękny burgundowy kolor w matowym wykończeniu świetnie łączy się zarówno z jasnymi płytkami o kamiennej strukturze, jak i wzorzystą tapetą o perfekcyjnej jakości wykończenia. Tak komponuje się on w gościnnej toalecie. Również taki drobny akcent pojawił się na wejściu w formie projektowanego na zamówienie siedziska. W innych pomieszczeniach również pojawiają się równie interesujące, dodające życia kolorystyczne akcenty.

Jasna łazienka z zielenią dla wszystkich

Z myślą o najmłodszych użytkownikach w łazience pojawiła się duża, wygodna wanna, przy której jest miejsce na rodzica kąpiącej się pociechy. Taki puf pozwala na wygodną chwilę odpoczynku podczas doglądania jak kąpie się dziecko. Jednak również można na niej odłożyć wygodnie swój ręcznik czy szlafrok. Nie jest to oczywiste rozwiązanie w łazience.

Jak oświetlić otwarty salon z antresolą?

Oświetlenie zawsze jest wyzwaniem dla architekta wnętrz. Tutaj dodatkowym utrudnieniem była duża, otwarta przestrzeń oraz skośne sufity. Aby zapewnić przyjemne odbite i miękkie światło zastosowaliśmy taśmy LED w profilach, które można regulować. Bezpośrednim światłem są przeskalowane, duże lampy podłogowe.

Z myślą o zdrowiu, wygodzie i użytkowaniu przez długie lata

Od samego początku budowy właściciele mieli na uwadze zdrowy styl życia. Stąd też był pomysł na duże otwarte kubatury, ale również myślenie o prawidłowej wentylacji i filtracji powietrza. Dzięki temu, że była to decyzja przemyślana, mogliśmy uzgodnić wszelkie przejścia odpowiedniej instalacji oraz zaproponować odpowiednie rozwiązania pasujące do aranżacji wnętrz.

Kuchnia dopasowana do właściciela

Wysoka zabudowa kuchni kryje w sobie pojemne szafy robiące za spiżarnię. Zamiast standardowej chłodziarko-zamrażarki jest osobna wysoka lodówka oraz duża zamrażarka.

Sypialnia z garderobą współgrają za całością

Sypialnia również zyskała swój intensywny akcent kolorystyczny w postaci soczystej, ciemnej zieleni. Całość dopełniona jest, jak wcześniej, naturalnym drewnem, beżami oraz akcentami czerni. Wyjątkowe są drzwi prowadzące do garderoby oraz wykończenie ścian w niej z tapety.

Udostępnij nasz projekt na: