Otwarte na widok 125

Dom w pięknej okolicy i z jeszcze lepszym widokiem

Inwestorzy chcieli, aby salon z kuchnią były jak najbardziej otwarte i przestronne, a główną atrakcją ma stanowić właśnie panorama za oknem.

Hol jest przestronny i nowoczesny z dekoracją w postaci fornirowanych zabudów oraz pięknego, czarno-białego zdjęcia autorstwa Szymona Brodziaka. Przez drzwi z czernionego szkła widać, że drewno na ścianie i suficie przechodzi również do strefy kuchni oraz salonu.

Otwarty salon — korzyści, ale i wady

Drewno nie jest tu jedynym zmiękczeniem twardej, minimalistycznej przestrzeni. Aby złagodzić charakter oraz uniknąć nieprzyjemnego pogłosu w tak dużej, otwartej przestrzeni salonu, zastosowane zostały delikatne firany na całej szerokości okien, tapicerowane sofy, duży, gruby dywan oraz wygodne fotele. Dodatkowo na ścianie końcowej znajduje się naturalny korek w formie paneli 3D, które zarówno pięknie dekorują wnetrze jak i zapewniają lepszą akustykę.

Kuchnia z wyspą — minimalistyczna, a zarazem funkcjonalna

Zaprojektowana, nowoczesna i minimalistyczna kuchnia, pozwala ukryć codzienny poranny bałagan w dużej narożnej szafie. To tam znajdziemy ekspres do kawy i czajnik z niezbędną ceramiką i akcesoriami. Podczas korzystania z niej fronty są wygodnie ukryte.
Centralną część do przygotowania posiłków stanowi przestronna wyspa. Cienki blat kamienny schodzi aż do posadzki, zamykając całość bryły. Dodatkową dekorację stanowi frezowany, lakierowany panel od strony salonu delikatnie podświetlony diodami LED w profilu.

Kominek i miejsce na okno na świat

Wielkim dylematem było ustawienie kominka oraz telewizora. Mają one zapewnić dodatkową rozrywkę, ale nie odbierać istoty siedmiometrowych okien z górskim widokiem. Ostatecznie sofy są modułowe i można łatwo przearanżować salon wg swoich potrzeb i nastroju. Są wygodnie ustawione zarówno w stosunku do okien jak i ściany telewizyjnej i kominka.

Sama zabudowa jest wykończona pięknymi, wielkoformatowymi spiekami, które robią niesamowite wrażenie.

Dodatkowe strefy w salonie na przyjemne spędzanie czasu ze znajomymi

Oczywiście kolejną strefę stanowi część jadalniana. Znajduje się tam stół z pięknym, barwionym na czarno dębowym blatem, z możliwość wygodnego ugoszczenia od 8 do 10 osób. Tuż obok został zaprojektowany "kącik" barowy gdzie możemy wygodnie rozsiąść się z dobrą książką lub spokojniej konwersacji przy większej ilości gości. Poza wygodnymi, miękkimi fotelami znajdziemy tam panele z naturalnego korka, dywan i drewniane lamele z forniru dębowego, które zapewnią lepszy komfort podczas rozmowy.

Udostępnij nasz projekt na: