Nietypowy projekt pokoi dwóch braci

Pierwszy - z dwoma różnymi poziomami podłogi - jest przeznaczony dla młodego mężczyzny. Poddana dyskusji była od samego początku funkcja, o której długo rozmawialiśmy, ale ostatecznie wszystko zostało rozsądnie podzielone.

Klubowy charakter wnętrza

Na wejściu znajduje się przestrzeń do przyjęcia znajomych, trochę w klubowym charakterze z ciemnym sufitem, grubymi zasłonami i zwieszonymi lampami. Przechodząc schodami na dół, znajdujemy się w pokoju do części prywatnej i bardziej przysłoniętej dla osób trzecich. Znajdują się tu wyjątkowo wysoka szafa garderobiana, która przysłania biurko oraz łóżko ukryte za lamelami. 

Obie przestrzenie łączy powtarzający się motyw fototapety oraz spójna kolorystyka - głębokiego granatu i antracytu.

Drugi pokój należy do nastolatka, który jest pełen energii i chęci do zabaw. Tak samo żywy zaprojektowany został jego pokój.

Zabawa teksturami, kolorami i wzorami w pokoju dziecka

Mimo że ograniczony do kilku kolorów, to wibrują w nim tekstury, desenie i faktury różnych materiałów. Tapeta w ciekawy wzór i skontrastowany neonowy napis rzucają się na wejściu. Przyjemne w dotyku tworzą przytulny kąt do spania z łóżkiem, które skrywa dodatkową funkcję. Posiada chowany dodatkowy, wysuwany materac w szufladzie.

Po drugiej stronie pokoju, oddzielonego dekoracyjnymi lamelami, jest strefa dzienna do nauki i gry na komputerze z kolegami. 

Udostępnij nasz projekt na: