Jak dać się poznać architektowi wnętrz?

Jak ustalamy Twoje potrzeby?

Gdy zaczynamy współpracę przy projekcie wnętrz, to podstawą, aby poznać Twoje potrzeby i umiejętnie zaprojektować wnętrze właśnie dla Ciebie są dla nas:

  • inspiracje
  • ankieta
  • rozmowa

Na dobry projekt składa się także poznanie przyszłych lokatorów. Przebiegu ich dnia, tego co lubią, co się podoba, kiedy czują się zrelaksowani, czy dużo czasu spędzają w swoich czterech kątach, czy mają dzieci, zwierzęta, lubią rośliny, a może kochają gotować, mimo że na co dzień pracują w urzędzie. To w domu powinniśmy czuć się sobą.

Piękne zdjęcia, a inspiracje

Inspiracje np. z Pinterest'a, czy Instagram'a wgrywasz do Menadżera Projektów i tam je komentujesz. Opisujesz co Ci się na nich podoba (bo przecież może być to tylko umywalka, a czasami kolor ścian).

Jeśli nie masz inspiracji, to wgrywamy wstępnie wyselekcjonowane wnętrza. Zachęcamy, aby przeglądać i komentować inspiracje nie tylko w kontekście możliwości swoich wnętrz, ale wrażenia, stylu, czy klimatu, który da się wyczuć na zdjęciu. Można opisać, co się podoba, albo absolutnie nie odpowiada Twojemu stylowi. Komentarz odnośnie pojedynczych elementów typu: ładny kolor ścian, ciekawa lampa, przyjemne obicie sofy są bardzo mile widziane. Widoku za oknem niestety nie zmienimy, ale zbliżony klimat wnętrz zdecydowanie możemy uzyskać!

Projektant niestety widzi w tych pięknych zdjęciach możliwości i wiele ograniczeń, które mamy ze względu na budżet czy przestrzeń w Twoim domu, ale o tym porozmawiamy później :)

O co pytamy w ankiecie

Ankieta zawiera podstawowe pytania, (których wcale nie jest mało!). Można ją wypełnić w najbardziej dogodnym czasie, ponieważ jest on-line.

Wypełnienie nie zajmie 5 minut - tego trzeba mieć świadomość. Ze względu na to, że wnętrza, które projektujemy to minimum 2-3 pomieszczenia (np. salon z kuchnią, łazienka i toaleta) to i pytań na te jedne z najbardziej funkcjonalnych pomieszczeń jest sporo.


Jesteś ciekaw co jeszcze robimy, aby wykonać dobry projekt?

Przeczytaj więcej o naszym Procesie Projektowym


Pytamy m.in. o budżet (o pieniądzach ciężko się rozmawia dlatego już na początku ustalić pewne granice), o Ciebie i Twoją rodzinę (lub współlokatorów), o stylistykę, o konkretne rozwiązania (jak np. rodzaj preferowanej umywalki, czy typ kranu do zlewu kuchennego).

Są to dość proste pytania, zwykle z odpowiedziami do wyboru (nawet  przykładowymi zdjęciami). Jest kilka pytań otwartych, dla tych którzy chcieliby się "wygadać". [ 3xscreeny]

Rozmowa o możliwościach i ograniczeniach

Gdy już wypełnisz ankietę, to analizujemy Twoje odpowiedzi. Sprawdzamy, w których miejscach zdajesz się na naszą wiedzę i doświadczenie, gdzie jesteś zdecydowany już na konkretne rozwiązanie, a gdzie potrzebna jest pomoc w podjęciu decyzji. Analizujemy też jak Twoje odpowiedzi mają się ma do wybranej stylistyki, przesłanych inspiracji oraz określonego budżetu.

Po zrobieniu analizy spotykamy się (osobiście lub on-line), aby doprecyzować Twoje potrzeby. Nie wiesz czy chcesz w salonie deskę podłogową, panele, a może płytki drewnopodobne? Po to tu jesteśmy, aby porozmawiać i zastanowić się nad najlepszym wyborem dla Ciebie. Jeśli masz małe dzieci i psa to deska podłogowa będzie się rysować. Jednak jeśli jesteś fanem drewna, uwielbiasz patrzeć jak się starzeje (to jest piękne zjawisko!), jesteś świadom, że możesz za parę lat odświeżysz podłogę i przy okazji zmienić jej kolor, to dobra deska podłogowa jest warta każdej ceny.

Takie spotkanie również nie potrwa godziny (chyba, że macie do nas bezgraniczne zaufanie i o wszystkim mamy my zdecydować ;) ).

Podsumowanie wytycznych projektowych

Ustaliliśmy wiele kwestii podczas długiej rozmowy — czas na podsumowanie. Wszystkie odpowiedzi, komentarze i inspiracje zbieramy w całość i przesyłamy Ci do akceptacji. Prosimy, aby wszystko jeszcze raz przeczytać i sprawdzić. Jeśli gdzieś się nie zrozumieliśmy (lub gdy nastąpiła jeszcze jakaś zmiana), to od razu można to wychwycić i skorygować, zanim przejdziemy do projektowania. 


Chcesz się jeszcze czegoś dowiedzieć?

⇒  Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Q&A z architektem wnętrz


Udostępnij wpis na: