Co na prezent na dla osoby, która marzy o pięknych wnętrzach?

Masz kogoś bliskiego, kto w kółko powtarza, jak bardzo przydałby mu się remont, że ten stary stół po babci już ledwo stoi, że łóżko jest niewygodne, a łazienka niefunkcjonalna, w kuchni to już nic się nie mieści, a na ściany pomalowane tą okropną, niezniszczalną farbą olejną, to już patrzeć nie może. Jednak, mimo że tak mówi, to nic z tym nie robi lub nie ma kompletnie pomysłu jak się do tego zabrać.

Poniżej lista 5 najlepszych pomysłów na prezent urodzinowy, na rocznicę, na ślub lub po prostu jako prezent na święta!

1. Poradnik o projektowaniu wnętrz- od 50 zł

Źródło zdjęcia - https://www.empik.com/poczuj-sie-jak-w-domu-ramstedt-frida,p1237884881,ksiazka-p

 

Na rynku można znaleźć kilka ciekawych poradników na temat wykonania projektu wnętrz lub przeprowadzaniu całego remontu na własną rękę. Jedną z polecanych jest książka wydana w tym roku (2020) - "Poczuj się jak w domu" Autorki Fridy Ramstedt. 

Osobiście spodobał mi się również poradnik autorstwa Agnieszki Pasieki-Adamek "Od inspiracji do aranżacji".  Istotne, aby dostosować poradnik do wiedzy oraz umiejętności odbierania przestrzeni danej osoby. Jest to też świetna inspiracja do ruszenia z miejsca.


2. Piękny album z inspiracjami - od 100 zł

Źródło zdjęcia - https://homebookdesign.pl/

 

To zarówno dobry prezent jak i dobry początek, gdy chce się przeprowadzić jakąś zmianę aranżacji w swoich wnętrzach.

Bardzo elegancko wydany album z projektami wnętrz w obecnym trendzie wydaje co roku np. Homebook. Jest to książka ze zbiorem wnętrzarskich inspiracji oraz ciekawym opisem danego projektu zebrana w elegancki album ze zdjęciami wnętrz i detali. Również godną polecenia jest Architecture Now! wydawnictwa Taschen.

Dla kupującego jest to najbardziej szybki i wygodny prezent. Natomiast obdarowanemu pomoże znaleźć garść inspiracji oraz być może rozwiązań jak również pomoże w odnalezieniu swojej ulubionej stylistyki opartej na współczesnych trendach.


3. Konsultacje z architektem wnętrz - od 250 zł

 

Rozmowa z projektantem wnętrz, to mocne ruszenie z miejsca. Nie tylko można omówić z projektantem ewentualne wątpliwości, ale wskaże on/ona również potencjalne problemy. Będzie można dzięki temu na nie się przygotować. Wiele konsultacji jest zakończona podsumowaniem. Czyli nie tylko odbywa się sama rozmowa, ale po niej jest przekazywane pisemne jej podsumowanie.

W ofercie naszego biura projektowego nie znajdziecie zwykłych konsultacji. Wykonujemy Projekt Minimum. Jest to coś więcej.

 • Pomagamy w określeniu potrzeb klienta
 • Doprecyzowujemy styl wnętrza przesyłając na zakończenie zbiór inspiracji
 • Przeprowadzamy wywiad z klientem i odpowiadamy przy okazji na ewentualne wątpliwości i pytania
 • Robimy szkic z układem funkcjonalnym (widok z góry pomieszczenia) - co zwykle jest najbardziej kłopotliwe dla większości naszych klientów
 • Przesyłamy na koniec paczkę przydatnych materiałów, które pomogą w przeprowadzeniu remontu na własną rękę

To wszystko za jedyne 249 zł brutto przy zamówieniu projektu on-line. Możecie napisać do nas na biuro@nelajust.pl aby otrzymać więcej szczegółowych informacji.


4. Projekt wnętrz wykonany przez profesjonalistę - od 1000 zł

 

Jest to bardzo drogi prezent, ale równie ekskluzywny.

Solenizant (lub solenizantka) może poczuć się jak w najlepszym SPA. Zostanie obsłużony z najlepszą starannością, a we wnętrzach zadbamy o najmniejszy szczegół. Ceny projektów są różne i zależą od zakresu projektu jak również od wielkości i rodzaju pomieszczeń. Kwoty zaczynają się od 1000 zł wzwyż. W naszym biurze można znaleźć projekt koncepcyjny pojedynczego pomieszczenia już za 949 zł. Jest to jednak najbardziej podstawowy zakres małego pokoju.

Ceny za projekt kompleksowy całego mieszkania czy domu można liczyć od 119 zł/m2. Oczywiście kwoty w innych biurach mogą być dużo wyże. Wszystko zależy od obsługi, czasu oraz tego co otrzyma się w ramach projektu.

  Tutaj można przeczytać więcej o naszej ofercie

Polecam upewnić się, czy biuro projektowe wykonujące projekt, porusza się również w stylistyce, która spodoba się obdarowanemu. Ewentualnie czy są otwarci na różne wzornictwo. Niektórzy projektanci wnętrz projektują jedynie w stylistyce, z którą sami się utożsamiają, a inni lubią wiele stylów. Również warto sprawdzić, czy projektant ma możliwość dokupienia nadzoru autorskiego. Jest to bardzo wygodny i bezstresowy sposób poprowadzenia remontu dla solenizanta.

Jeśli zbliża się okrągła rocznica urodzin mamy lub chcielibyście zrobić wyjątkowy prezent nowożeńcom, to można na taką niespodziankę złożyć się wspólnie. Z pewnością taki prezent zostanie doceniony oraz zapamiętany do końca życia.


5. Zrób to sam, czyli projekt wnętrz DIY - bezcenny

 

Jest to najdroższa propozycja, ponieważ będzie angażowała Twój prywatny czas oraz będzie wymagać Twojej kreatywności.

Jednak jeśli czujesz przestrzeń, lubisz i wiesz jak łączyć ze sobą kolory, lubisz uczyć się nowych programów, umiesz i znasz style we wnętrzach, to spróbuj swoich sił, aby wykonać projekt lub moodbord dla obdarowanej osoby własnoręcznie!

Prosty model 3D można wykonać w takich programach jak np. Sketchup (wersja darmowa, próbna jest na 30 dni), pCon planner (darmowy) lub Blender (darmowy, ale bardziej skomplikowany).

  Znajdziesz tutaj dużą bazę darmowych modeli 3D wraz z teksturami.

Jeśli masz więcej czasu, to możesz zrobić prostą wizualizację. Jednak nie stawiaj sobie zbyt wysokiej poprzeczki. Sam model 3D z pomysłem będzie znaczyć równie dużo dla obdarowywanej osoby.

Moodboard to zestawienie inspiracji, produktów, kolorów w formie kolażu, tak aby przedstawić pomysł i klimat wnętrza. Można dość szybko wykonać go w darmowym programie do grafiki lub on-line jak np. Canva.

 

Z naszej strony również mamy prezent. Tutaj możesz ściągnąć darmowy wzór kosztorysu.
Może być to dodatkowy element do prezentu lub pomoże w uporządkowaniu projektu, nad którym pracujesz.

 

Kilka podpowiedzi od profesjonalistów, zanim zaczniesz swój pierwszy projekt wnętrz:

 • Wykonaj inwentaryzację - najlepiej jeśli byłaby jeszcze w sekrecie przed obdarowywaną osobą
 • Nie rób niespodzianki - niech prezentem będzie efekt twojej pracy, nie sam fakt podjęcia się projektu.
 • Przeprowadź krótką ankietę z solenizantem:
  • zapytaj, jaki chce przeznaczyć budżet na remont
  • pokaż parę inspiracji - wyczuj jaki styl i kolory lubi, a jakich nie lubi, jaki klimat wnętrz jest na inspiracjach
  • co chciał/-aby, aby znalazło się w pokoju
 • Nie wykonuj dużych zmian w ścianach, czy nie wyburzaj ich - jeśli jest to bardzo konieczne dla projektu, to skonsultuj to z fachowcem. Będzie szkoda jeśli zaproponujesz coś, co będzie niemożliwe do wykonania
 • Trzymaj się obecnej lokalizacji zlewu/umywalki/miski wc/kuchenki gazowej/okapu - jeśli zmiany układu są konieczne, to również skonsultuj je z fachowcem. Niektóre zmiany są możliwe do wykonania, ale są bardzo kosztowne lub uniemożliwią prawidłową pracę urządzenia
 • Nie musisz wykonywać całego modelu 3D i pięknych wizualizacji - liczą się przede wszystkim chęci. Możesz wykonać pasujący do tej osoby moodboard oraz rzut z układem funkcjonalnym, załączyć parę wybranych inspiracji i wzór kosztorysu (np. ten darmowy od nas). Będzie to równie dobra paczka wiedzy i inspiracji dla solenizanta, aby zachęcić do realizacji swojego marzenia.

  A teraz - do dzieła! 


  Jeśli jednak uważasz, że projekt wnętrz na własną cię przeraża lub brak ci czasu na jego wykonanie, to zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty lub napisanie z prośbą o indywidualną wycenę na adres biuro@nelajust.pl

  Jeśli opowiesz nam, że projekt będzie na prezent dla bliskiej osoby, to gratis dołączymy piękny Voucher specjalnie zapakowany.

  Z nami Twój sekret jest bezpieczny. Wszystkie formalności są załatwiane między Tobą, a naszym biurem projektowym - osoba obdarowana nigdy się nie dowie, jaka jest cena projektu.


  Wykonaliście projekt na prezent dla kogoś?

  Masz jakieś pytanie do nas?

  Masz inny pomysł na ciekawy prezent?

  Pochwal się! Zostaw komentarz! Napisz do nas na biuro@nelajust.pl

  Udostępnij wpis na: