Gdzie szukać zdjęć na fototapetę? 5 najlepszych platform

Fototapety, to świetny motyw na wykończenie ścian. Firmy zajmujące się ich drukiem mają zwykle jakąś bazę zdjęć do wykorzystania, ale jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, to polecam zajrzeć na tych 5 stron internetowych wymienionych poniżej.

Sama z nich korzystam i to nie tylko, aby znaleźć zdjęcie na interesującą fototapetę.

Zdjęcia bardzo dobrej jakości możecie wykorzystać do wydruku plakatu, obrazu, wydruku na szkle, folii samoprzylepnej, czy na płycie meblowej do zamontowania jako fronty w szafie garderobianej.

 

UNSPLASH

posiada szeroką bazę zdjęć zasilaną przez amatorów oraz profesjonalnych fotografów z całego świata. Rejestracja jest darmowa, ale do pobrania zdjęcia nie jest wymagana. Posiada wewnętrzny podział zdjęć na tematy jak większość stron tego typu - natura, miasto, film, zwierzęta. Jednak ma również kolekcje danego tygodnia jak np. prostota, cukierki, melancholia, retro pop, sienna i cyjan.

Unsplash, mimo że jest darmową platformą do dzielenia się swoją pracą, to mile widziane są darowizny i podpis twórcy zdjęcia, które akurat pobraliście.

https://unsplash.com 

Photo by Sam Moqadam on Unsplash

 

PIXABAY 

ten portal jest dostępny również po polsku. Rejestracja jest darmowa i wymagana, aby pobrać zdjęcia. Wyszukujemy zdjęcia przez wpisywanie haseł na stronie głównej. Polecam wypróbować także wpisywanie po angielsku (nawet na polskojęzycznej stronie). W wynikach mamy do wyboru poza zdjęciami, ilustracje, wektory, czy filmy wideo. Ze względu na tę różnorodność polecam również ten portal dla YouTuberów, czy grafików komputerowych

https://pixabay.com/pl/

 

Grafika wektorowa

DEATH TO STOCK PHOTO

to była moja pierwsza w życiu tego typu strona z darmowymi zdjęciami, z którą się spotkałam. Można za darmo się zarejestrować. Kiedyś przesyłali co miesiąc darmową paczkę zdjęć. Obecnie opłacając abonament, można otrzymywać takie paczki regularnie, a darmowo tylko do czasu, do czasu. Mimo wszystko na stronie można poprać kilka darmowych paczek z niebagatelnymi zdjęciami. 

https://deathtothestockphoto.com

 

Deth to stock photo

GRATISOGRAPHY

to także darmowa platforma. Nie wymaga rejestracji. Zdjęcia są... nietypowe i przyciągające uwagę :) Polecałabym nie tylko na fototapetę do nietypowego wnętrza, ale również dla blogowiczów. Takich zdjęć nie znajdziecie na pierwszym lepszym stock'u.

https://gratisography.com

 

Gratisography

ADOBE STOCK

na koniec coś płatnego, ale niejednokrotnie same zdjęcia są tego warte. Dużo zdjęć i grafik różnego rodzaju. Znajdziecie także filmy. Mimo strony po angielsku można szukać haseł w języku polskim. Polecam jednak wpisywać hasła w różnych językach. Po wyszukaniu po lewej stronie pojawia się filtr do zaawansowanego wyszukiwania. Taki filtr znacznie ułatwia znalezienie zdjęcia, o jakie nam chodzi pod względem technicznym. Obecnie trwa promocja - 30 dni za darmo. Warto się skusić :)

https://stock.adobe.com

 

Udanych łowów!

Udostępnij wpis na: