Wnętrza domu sztuką w tle

Klienci mieli marzenie o wnętrzach nowoczesnych, których ściany będą zdobiły mniejsze i większe dzieła sztuki z ich prywatnej kolekcji.

Pierwszy obraz pojawia się już w holu w formie abstrakcyjnej grafiki w dużym formacie. Kolejne zdobią ściany w otwartym salonie i jadalni. Natomiast kolejne dzieła sztuki zostały umieszczone w gabinecie, który służy również jako mała sala konferencyjna.

Wnętrza zostały utrzymane w nowoczesnej stylistyce, ale z odrobiną elegancji.

Kolorystyka jest ciepła, ale stonowana. Stanowi melanż beżów i szarości w różnych teksturach - płytek, tkanin, dywanu, czy dekoracyjnego tynku. Jak zawsze, projektowane przez nasze biuro wnętrza, posiadają kilka ciekawostek. Jedną z nich jest ukrycie we wnęce, za lustrem skrzynki elektrycznej. Wnętrze zachowuje swój estetyczny wygląd oraz pozostaje przy tym funkcjonalne.

W całej otwartej części dziennej zastosowane zostały płytki wielkoformatowe o wymiarach 120 × 60 cm. Bardzo dobrze podkreślają przestrzeń tego wnętrza. Kominek został wykończony czarnym granitem, stalą oraz strukturalnym tynkiem dekoracyjnym wykonywanym na zamówienie.

Tuż za zabudową kominka znajduje się drugi wyjątkowy element bardzo bliski właścicielom - pianinio. Będę ono stało w nowych wnętrzach.

Łazienka także została potraktowana w beżach oraz grafitach. Wyjątkowo nisko przebiegający sufit pod prysznicem został jeszcze dodatkowo podkreślony kolorem grafitowym oraz ciemnymi płytkami. Dzięki czemu uzyskane zostało wrażenie małego SPA.

Aby przełamać jednorodne beże i szarości we wnętrzach pojawia się kolor - elegancki i wyszukamy. Np. w formie butelkowej zieleni na lakierowanej szafce w łazience, czy granatu na ścianie w gabinecie oraz welurowych oparciach krzeseł.

Udostępnij nasz projekt na: