Lekkość przestrzeni w Bielsku-Białej 52

Napisać, że projektowanie tego mieszkania było wyzwaniem, to napisać zbyt mało. Napisać, że ten projekt był wyjątkowy, to jakby nie napisać nic, ponieważ biuro projektowe NELA JUST tworzy tylko takie przestrzenie!

Ale napisać, że to miejsce jest kobietą znaczy bardzo wiele. O jego charakterze zadecydowała osobowość klientki, jej pragnienia oraz wizje. Tym projektem NELA JUST potwierdza, że architektura wnętrz nie jest wyłącznie tworzeniem przestrzeni, a przede wszystkim zrozumieniem i wsłuchaniem się w oczekiwania drugiej strony.

Efekty? Wystarczy tylko spojrzeć. Jasne i przytulne mieszkanie, o którym śmiało można powiedzieć, że pomimo drewnianych, solidnie wykonanych elementów, zachowało ono swoją delikatność oraz lekkość. To również zasługa detali w postaci przeźroczystych kryształowych lamp oraz ozdobnych luster. Wraz z szerokim balkonowym oknem wzmocniły one przestrzenność tego miejsca.

Całość dopełnia fakt, że mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze, dzięki czemu – w niektórych pomieszczeniach – można było wykorzystać jego wysokość do samego dachu, co w mieszkaniach deweloperskich jest rzadkością. Chęć pozostawienia i podkreślenia tych wysokości świadczy jedynie o dużej wyobraźni przestrzennej inwestorki.

Lekkość pomieszczeń połączyła się z nowoczesnym stylem: proste, jasne meble, wysokie białe krzesła, zabudowane szafy, które dzięki swej minimalistycznej budowie nie przytłaczają reszty wyposażenia. Do tego kryształowe i wiszące lampy – ekskluzywnie i ekstrawagancko, ale bez przesady. Spokoju, ale i energii dodają wszystkiemu turkusowe dodatki, pojawiające się na różnych teksturach: miękkich tkaninach, gładkich lakierach i deseniu tapety.

Udostępnij nasz projekt na: